Dış talepler bülteni, Export & Import Bulletin - Importer Companies details: Türkiye - Macaristan II. Afrika İş Forumu

SEARCH NEW DEMAND

Türkiye - Macaristan II. Afrika İş Forumu

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) bir yazıda; Afrika kıtası ile ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi ve çeşitlendirilmesi stratejisi kapsamında DEİK/Türkiye-Afrika İş Konseylerinin, Türk özel sektörünün Afrika kıtasına yönelik yatırımlarının artırılması ve ticaretinin kolaylaştırılması amacıyla üçüncü ülkelerle işbirliklerinin oluşturulduğu faaliyetler düzenlediği ifade edilmektedir.
Bu bağlamda, Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan ve Macaristan Dışişleri ve Ticaret Bakanı Sayın Peter Szijjarto'nun onurlandırmalarıyla "Türkiye-Macaristan II. Afrika İş Forumu”nun 13 Şubat 2019 tarihinde İstanbul'da düzenleneceği, buna ilişkin mekân bilgisinin bilahare iletileceği bildirilmektedir.
Bu çerçevede, anılan foruma katılmak isteyen üyelerimizin 1 Şubat 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/837/12118 bağlantısında yer alan başvuru formunu eksiksiz doldurmaları gerektiği bildirilmektedir.
Bilgilerine sunulur.
İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ
Uygulama-Eğitim-İletişim Şubesi
 

İletişim: DEİK, Aydan Er, İş Konseyleri Koordinatör Yardımcısı, africa@deik.org.tr,
0212 339 50 72
Bilgi: Afrika ülkeleriyle ticaret, müteahhitlik ve yatırım ilişkisi olan Türk ve Macar özel sektör temsilcileri ile ilgili kurum ve kuruluş yetkililerinin bir araya gelerek Sahra Altı Afrika'da özellikle, tarım ve tarım teknolojileri, gıda sanayi, su yönetimi ve arıtma, sağlık, inşaat, bilgi teknolojileri ve enerji alanlarında ortak geliştirilebilecek projeler ve yatırımların istişare edileceği toplantında Macar Eximbank'ı tarafından sağlanan ihracat destek hizmetleri ve finansmana ilişkin bilgiler verilecektir.
Ek-1: Macar Firma Profilleri (10 Sayfa)
Ek-2: Taslak Program (1 Sayfa)

No comments:

En çok okunan bültenler