Dış talepler bülteni, Export & Import Bulletin - Importer Companies details: Meksika Ticaret Heyeti Programı

SEARCH NEW DEMAND

Meksika Ticaret Heyeti Programı

Sayın Üyemiz,
Türkiye İhracatçılar Meclisi'nden (TİM) alınan bir yazıda; T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu, TİM organizasyonu ile 13-17 Mart 2019 tarihleri arasında Birleşik Meksika Devletleri'ne yönelik bir Ticaret Heyeti düzenleneceğinden bahisle, Meksikoşehrini kapsayacak söz konusu organizasyonda iş gezilerinin yanı sıra her iki ülke girişimcilerini buluşturan nitelikli iş görüşmeleri gerçekleştirilmesinin öngörüldüğü bildirilmektedir.
Pazar payımızın artırılması ve her iki ülkeye yönelik yeni iş ve yatırım imkânlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek heyetimize otomotiv, inşaat, inşaat çeliği, tekstil ve hammaddeleri, kuru meyve ve mamulleri, meyve sebze mamulleri, zeytinyağı, fındık ve mamulleri, halı ve mobilya, enerji, medikal cihazlar, ev tekstili, mutfak eşyaları ve ambalaj malzemeleri sektörleri başta olmak üzere, uluslararası standartlara uygun ürünler imal ve ihraç eden firmalarımızın katılımlarında fayda görüldüğü ifade edilmektedir.
Bu çerçevede, azami 30 katılımcıdan oluşacak bahse konu heyete son başvuru tarihinin 4 Şubat 2019 Pazartesi günü mesai bitimi olduğu; bu tarihe kadar https://bit.ly/2H1MHhl internet bağlantısında yer alan heyet başvuru formunun doldurulmuş ve ilgili katılım ücretinin yatırılmış olması gerektiği belirtilmektedir.
Organizasyon kapsamındaki ekonomi sınıfı uçak bileti, konaklama, toplantı ve transfer giderleri için kişi başı katılım ücretinin en kısa sürede paylaşılacağı ifade edilmektedir.
Yapılan başvuruların, ödeme dekontları TİM'e ulaştıktan sonra kesinleştiği; heyet ön hazırlıkları kapsamında, uçak biletleri kesildikten ve otel rezervasyonları yapıldıktan sonra katılımcının katılımını iptal etmesi durumunda ücret iadesi yapılamadığı belirtilmektedir.
Bilgilerine sunulur.
İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ
Uygulama-Eğitim-İletişim Şubesi
 

EK: Heyet Taslak Programı (2 Sayfa)

No comments:

En çok okunan bültenler