Dış Talepler Bülteni: Tunisia Business Export Forum

.......................................SEARCH OTHER COMPANY...........................

Tunisia Business Export Forum

T.C. Tunus Büyükelçiliği'nden T.C. Dışişleri Bakanlığı'na iletilen bir yazıya atfen Türkiye İhracatçılar Meclisi'nden alınan 16.10.2018 tarihli yazıda; Başbakan Yousef Chahed'in de katılım sağladığı bir konferans ile Tunus'a yatırım çekmeyi amaçlayan Kamu-Özel Ortaklığı (PPP) projelerinin kamuoyuna tanıtıldığı bildirilmekte ve temelde dört ana başlık altında derlenen toplam 33 projenin sunulduğu söz konusu konferans konularının enerji, ulaştırma ve lojistik, alt yapı kalkınma ve şehircilik ile bilim ve teknik merkezlerinden oluştuğu bildirilmektedir.
Türk girişimcilerinin ilgilenebileceği bazı projelerin bu konferans çerçevesinde tanıtıldığı; Enfida Derin Liman, Sfax Metro Projesi (hafif raylı), yerel yönetimlerin ve büyük belediyelerin atık dönüşüm projelerinin ilgililerin beğenisine sunulduğu; konuşmacı olarak katılan Ürdün Yatırım eski Bakanı'nın da Ürdün'ün bu konudaki birikim ve deneyimini anlattığı; Tunus Yatırım Bakanlığı'nın yatırımcılarla proje bazında öneri dinlemeye ve bu konuda ciddi yatırım yapmayı planlayan firmalarla münferiden proje bazında müzakere etmeye hazır olduklarını dile getirdiğinin kaydedildiği; Çin, Fransa, İtalya başta olmak üzere bir çok ülkeden yatırımcının da yukarıda sıralanan sınıflarla birlikte telekomünikasyon alanındaki bir çok proje ile ilgilerini ilettikleri belirtilmektedir.
Kamu-Özel Ortaklığı (PPP) projeler listesi ekte iletilmekte olup, yatırımcıların beğenisine sunulan 33 proje detayına http://www.tunisiappp2018.tn/ adresinden ulaşılabileceği hususu bilgilerine sunulur.
İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ
Uygulama-Eğitim-İletişim Şubesi
 

No comments:

Post a Comment

BEST ORDERS OF COMPANIES