Dış Talepler Bülteni: Türkiye-Tayvan İş Konseyi Ortak Toplantısı

.......................................SEARCH OTHER COMPANY...........................

Türkiye-Tayvan İş Konseyi Ortak Toplantısı

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEİK) alınan 21.09.2018 tarihli yazıda; DEİK/Türkiye-Tayvan İş Konseyi ve Chinese International Economic Cooperation Association (CIECA) iş birliğinde 4 Ekim 2018, Perşembe günü 10:30-14:30 saatleri arasında TÜYAP Palas Hotel'de 8.Türkiye-Tayvan İş Konseyi Ortak Toplantısı düzenleneceği bildirilmektedir.
Bahse konu toplantıya başta makine sanayii başta olmak üzere Tayvan ile iş yapan ve yapmak isteyen firmaların katılımlarında büyük fayda görüldüğü ifade edilmektedir.
Bu çerçevede, anılan toplantıya katılmak isteyen üyelerimizin en geç 3 Ekim Çarşamba günü 12:00'ye kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/733/11261 linkinde yer alan katılım formunu doldurmaları ve detaylı bilgi için DEİK (Asya Pasifik Bölgesi Direktörlüğü, asyapasifik@deik.org.tr, 0212 339 50 35) ile iletişime geçmeleri hususu bildirilmektedir.
Bilgilerine sunulur.
İSTANBUL İHRACATÇI BİRLİKLERİ GENEL SEKRETERLİĞİ
Uygulama-Eğitim-İletişim Şubesi

Önemli Not: Programın dili İngilizcedir.
Bilgi: 2017 yılı itibariyle yaklaşık 259 milyar Amerikan Dolarlık ithalat potansiyeline sahip olan ve yüksek kişi başına düşen milli geliri ile Tayvan'ın 2,1 milyar ABD Doları olarak gerçekleşen Türkiye ile olan ticaret hacminde, Türkiye'nin ihracatında hammaddelerin öne çıktığı, buna karşın Tayvan'dan ithal edilen ürünler içerisinde elektrikli ve elektronik cihazların öne çıktığı görülmektedir. Tayvan'ın başta makine sanayii olmak üzere, bilgi teknolojileri, gıda, demir- çelik, yapı malzemeleri, otomotiv parçaları ve yazılım endüstrisinden gelecek firmaların katılım sağlayacağı söz konusu toplantıda iki ülke arasındaki işbirliği ve yatırım fırsatları değerlendirilerek ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilecektir.
Ek-1: Taslak Program (2 sayfa)
Ek-2: Tayvan Heyeti Katılımcı Listesi (2 sayfa)

No comments:

Post a Comment

BEST ORDERS OF COMPANIES